Skocz do zawartości

OCD zaburzenia obsesyjno kompulsywne


Tomasz123

Polecane posty

Witam, mam 23 lata od 12 lat cierpię na OCD. W wieku 11 lat pierwszy raz zacząłem miewać objawy OCD było to często natrętne myśli ze coś złego może się przydarzyć mi lub moim bliskim lub może napotkać nas jakas straszna choroba rak/AIDS/schizofrenia oraz inne choroby, po wyprowadźcie do Angli zacząłem myć bardzo często ręce (obawa przed AIDS) co kończyło się często wizytowali u dermatologa (problem ze skóra na dłonie od zbyt częstego mycia rąk) po czym nastąpiły nowe inne kompulsję i obsesje na tle religijnym/ seksualnym oraz zdrowotnym co kończyło się natrętnymi myślami ze posiadam takie objawy do danej obsesji np. To ze jesli jestem chory na raka to czuje te objawy mimo tego ze wiem ze ich nie mam i jest to tylko natrętna myśl po czym było wyszukiwanie odpowiedzi online czy napewno nie mam raka, od pewnego czasu kiedy dorastałem zaburzenia przechodziły i pojawiały się co jakiś czas, po powrocie do Polski ocd pojawiało się rzadziej i slabiej, po kolejnym wyjeździe do Angli na rok dostałem napadu lekowego spowodowanego stresem jak to powiedział lekarz w UK, były to problemy z oddychaniem uczucie puchnięcie gardła zimne ręce obawy przed mdleniem, oraz strachem przed zwariowaniem co skutkowało często uczuciem odklejenia się od rzeczywistości z tego co wiem było to spowodowane napadadem leku, po pewnym czasie to również odpuściło ale po jakimś czasie lek powrócił  ale dużo słabszy, teraz miewam kompulsję sprawdzać drzwi, gaz, alarmy, wodę i obsesje na tle czy nie zaczynam chorować na jakaś psychozę czy schizofrenie, kiedy miewam takie obsesyjne natrętne myśli zaczynam sprawdzać czy napewno nie słyszę głosów jak chorzy czy nie mam zwidów częste sprawdzanie online objawów, najgorszym stresem jest gdy zdarzy mi się coś częściej przywidzieć kontem oka lub przesłyszeć kiedy jestem mocno stresowany podczas tych natrętnych myśli, sprawdzam to dokładnie czy napewno to słyszałem i co to było ponieważ boje się ze „co jeśli” zachoruje , ostatnio kontem oka spojrzałem szybko na bordowy stojak kontem oka idąc w mojej głowie pojawiła się myśl ze był to ktoś być po czym musiałem się cofnąć i sprawdzić po czym wiedziałem ze to tylko stojak i zwykle przywidzenie ale mimo tego stresuje mnie to czy napewno nie jestem chory, wiem ze kiedy to przejdzie mogą pojawić się inne natrętne myśli które już miewałem Np to ze chce skrzywdzić swoich bliskim mimo ze wiem ze tego nie zrobię, widząc ostre rzeczy chowam je do szafek, do tego miewam słaba pamięć krótkotrwała oraz słaba koncentracje oraz przy zbyt częstym rozmyślaniu „co jeśli” czasami zdarza się gonitwa myśli najczęściej przed snem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2 lat temu paliłem marihuanę dosyć często pomagała mi się odstresować nie tylko w stanie upalenia ale także w trzeźwym stanie po zaprzestaniu używaniu marihuany kompulsje i  obsesje nie wracały dopiero bo kolejnym wyjeździe do Angli wróciły w lekkim stopniu, ale za to przyszły napady lękowe, teraz miewam więcej obsesji którym towarzyszy lek niż kompulsji, najczęściej dzieje się to w pracy podczas stresu, podczas leku zdarza mi się przewidzieć pewna rzecz kontem oka, co napewno zdarza się każdemu, każdy napewno by to z ignorował niestety u mnie wywołuje to lek ze mogę być chory, innym razem kiedy moje obsesje skupiają się na innej rzeczy np. Strach przed byciem homoseksualista i każde spojrzenie na osobę tej samej płci u normalnych osób nie wywołuje nic u mnie wtedy wywoła to lęk, najczęściej staram się to ignorować według instrukcji specjalistów ocd lecz nie zawsze daje radę ponieważ czasem lek jest silniejszy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.