Skocz do zawartości

Polecane posty

Jestem samotną matką dwójki dzieci - 7 i 3 lata. Pracuję na cały etat. Moim problemem jest nadmierna nerwowość. Czasem krzyczę na dzieci z byle powodu. Starsze jest trochę nadpobudliwe, ale też ciągle wymagające mojej uwagi i  głośne, co mnie wyprowadza z równowagi. Czasem miałabym ochotę uciec z domu przed ciągłymi krzykami i płaczami. Starsze dziecko nie chce samo zasypiać, kiedy wychodzę z pokoju zaczyna okropnie wyć. Zwykle więc siedzę przy nim aż zaśnie, ale strasznie mnie to wkurza, bo jestem po pierwsze zmęczona, a po drugie mam mnóstwo rzeczy do zrobienia. Czasem reaguję agresją na ten wieczorny płacz - krzyczę, szarpię. Niemal w tym samym momencie już tego żałuję, mam wyrzuty sumienia, później przepraszam, ale to się powtarza znowu. Czuję się okropnie, bardzo się staram, a mimo to popełniam wciąż te same błędy. Chciałabym być bardziej opanowana, nie wybuchać złością, a przede wszystkim nie robić fizycznej, ale też psychicznej krzywdy dziecku. Jak opanować złość na dzieci?

Dzień Dobry, pisze Pani o trudności z radzeniem sobie ze złością. Wyraża Pani obawy, że ta złość czasem przeradza się w agresję w stosunku do dzieci. Pytanie czy to rzeczywiście  dzieci wywołują w Pani uczucie złości czy kumuluje Pani uczucia z całego dnia i rozładowuje je przy dzieciach. Złość odczuwamy wtedy gdy ktoś/coś nam staje na przeszkodzie osiągnięcia celu lub łamie ważne dla nas zasady. Najlepiej przeżywać złość (i wszystkie uczucia) na bieżąco aby jej nie tłumić i zbierać w sobie bo wtedy może tak wezbrać, że tracimy kontrolę i wybuchamy. W wypadku złości może pomóc rozmowa, wyrażająca uczucie, relaksacja, sport i wiele innych sposobów. W rozmowie z psychologiem może Pani zrozumieć swoje emocje i ich źródło oraz nauczyć się sposobów ich konstruktywnego wyrażania. Pozdrawiam, Katarzyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

O nas

Psychologiczna i obyczajowa platforma Ocal Siebie oferuje treści psychologiczne, forum dyskusyjne monitorowane przez terapeutów oraz pomoc psychologów online. Gabinet zajmuje się sprawami takimi jak: diagnoza psychologiczna, leczenie depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, terapia tzw. syndromu DDA, psychoterapia stresu pourazowego, terapia par, małżeństw i indywidualnych osób dorosłych.

Gabinet Ocal Siebie to centrum psychoterapii bez granic - platforma, na której bez względu na miejsce pobytu można uzyskać polskojęzyczną pomoc psychologiczną przez Internet!

Psychoterapia przez Internet

Na naszej platformie pracują polecani, skuteczni psychologowie i psychoterapeuci online, przez Skype. Oferują pomoc psychologiczną i terapię poznawczo-behawioralną. Psycholog online to rozwiązanie wygodne i skuteczne. W zespole Ocal Siebie pracują wykwalifikowani specjaliści, doświadczeni psycholodzy.

Psycholog online, psychoterapeuta przez Skype

Porady psychologiczne przez Internet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.