Skocz do zawartości
Malutka123

lęk, niskie poczucie wartości

Polecane posty

Mam 23 lata, skończyłam studia z ekonomii- licencjat, aktualnie pracuje w dużej firmie. Moim problemem jest wieczny lęk. Nie ma dnia kiedy nie odczuwam lęku przed wyjściem do pracy, do sklepu, na spotkanie ze znajomymi. Mam wrażenie, że towarzyszy mi cały czas. Problem najbardziej  nasila się przed pójściem do pracy, wstaje specjalnie wcześniej, żeby się uspokoić, wypić kawę, starać się pozytywnie nastawić, ale wychodzi jak zwykle tak samo- chodzę do pracy z panicznym lękiem. Pracuje w dużym zespole, mniej więcej 80 osób, mam telefoniczny kontakt z klientami. Nie mogę skupić się na pracy, cały czas myślę, czy ktoś może słucha mojej rozmowy z klientem, mam wrażenie, że ludzie obgadują mnie za plecami albo myślą, że jestem nienormalna, głupsza. W rozmowach telefonicznych z klientami nie mam pewności siebie, co utrudnia mi bardzo pracę, co odbija się na wynikach.  Mam niskie poczucie własnej wartości, mam problem z utrzymywaniem relacji z innymi, nie lubię z nimi rozmawiać, nie czuje się wtedy komfortowo, mam wrażenie, że nie mam nic ciekawego do powiedzenia, że jestem głupsza od innych, mało ważna. Przez to nie staram się nawet z nikim nawiązać kontaktu, jestem bierna i słucham innych, nie mam swojego zdania. Od zawsze miałam kompleksy jeżeli chodzi o mój wygląd, jestem bardzo niską osobą, na wszystkich patrze z dołu i nigdy tego nie zaakceptowałam. Jestem bardzo zestresowana i nie potrafię się uspokoić, najzwyklejsze sytuację powodują u mnie poczucie strachu jak chociażby podróż autobusem, wyjście na dwór żeby pobiegać. Przez strach nie mam żadnej aktywności, energii, wszystkie moje myśli mnie blokują, zawsze, na każdą okazję znajdzie się jakieś ale. Wieczne zamartwianie się i nicnierobienie, przez to czuje się nieszczęśliwa, chociaż mam bliskich mi znajomych, rodzinę i męża, nikt z nich nie wie, co naprawdę czuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię serdecznie

Będę krótko, mam znajoma w polsce kiedy byliśmy młodzi właśnie zauważyłem u niej podobne symptomy

po dłuższych rozmowach zwierzyła się i było włłaśnie tak. Przy następnym spotkaniu poleciłem a raczej zaproponowałem 

abyśmy razem bez akomp. poprostu śpiewali co nam przyszło do głowy. Głośno coraz głośniej z serdeczny uśmiechem

Śpiewaliśmy dla siebie dla bliskich nawet nieznajomych.większość podspiewywała z nami.

I to dało sukces. Teraz myślę że są inne czasy (czasy gonitwy (wyścig szczurów) za pieniądzem)

Ale załóż sobie to jako obowiązek. który trzeba sumiennie wykonać. jak pieczenie chleba.

MFG Andree

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

O nas

Psychologiczna i obyczajowa platforma Ocal Siebie oferuje treści psychologiczne, forum dyskusyjne monitorowane przez terapeutów oraz pomoc psychologów online. Gabinet zajmuje się sprawami takimi jak: diagnoza psychologiczna, leczenie depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, terapia tzw. syndromu DDA, psychoterapia stresu pourazowego, terapia par, małżeństw i indywidualnych osób dorosłych.

Gabinet Ocal Siebie to centrum psychoterapii bez granic - platforma, na której bez względu na miejsce pobytu można uzyskać polskojęzyczną pomoc psychologiczną przez Internet!

Psychoterapia przez Internet

Na naszej platformie pracują polecani, skuteczni psychologowie i psychoterapeuci online, przez Skype. Oferują pomoc psychologiczną i terapię poznawczo-behawioralną. Psycholog online to rozwiązanie wygodne i skuteczne. W zespole Ocal Siebie pracują wykwalifikowani specjaliści, doświadczeni psycholodzy.

Psycholog online, psychoterapeuta przez Skype

Porady psychologiczne przez Internet

×

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.