Skocz do zawartości
 • PSYCHOLOGOWIE-DUZYBANNER1.thumb.jpg.fa80b2ff19bbba2b12c72526e7c22a45.jpg

  Skuteczna psychoterapia przez Skype
  Polecani psychologowie online

  Aktualnie w naszym zespole są:
  Rafał Olszak - psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
  Kamila Kubaczyk - psycholog, terapeuta uzależnień
  Katarzyna Tuszyńska - psycholog kliniczny, terapeuta uzależnień, psychodietetyk
  Aleksandra Pastor - psycholog, psychoterapeuta, logopeda
  Marta Wiśniewska - psycholog, psychoterapeuta

  Wolne terminy, formularz rezerwacji oraz cennik usług

  rezerwacja-online.png.f9fddc7ea6ab4e0a1ce6969d43771f77.png

  Konsultacje psychologiczne i internetowa psychoterapia poznawcza

  Sprawdzona i stosowana od dawna w publicznej służbie zdrowia w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji kompletna internetowa psychoterapia poznawcza (ITP) teraz dostępna jest także dla Polaków na całym świecie dzięki profesjonalnej platformie psychoterapeutycznej ocalsiebie.pl. W ramach usługi klient uczestniczy w standardowych 50-minutowych sesjach psychoterapii, które odbywają się przez Internet (z wykorzystaniem Skype - darmowego programu do rozmów wideo online) oraz ma dostęp do Strefy Klienta z pracami osobistymi (przyklad-pracy-osobistej.pdf) do wykonywania między sesjami i z niemal codziennym kontaktem ze swoim terapeutą. Psychoterapia uwzględnia bieżące wydarzenia z życia klienta, ale ma również sprecyzowaną strukturę, dzięki czemu unika się dryfu terapeutycznego ("przegadania sesji" bez wymiernych korzyści dla klienta). Każda sesja psychoterapii zwieńczona jest pisemnym raportem (przyklad-raportu-dla-klienta.pdf), w którym psychoterapeuta podsumowuje ważne kwestie poruszone na spotkaniu i kluczowe zalecenia, dzięki czemu klientowi nic nie umyka. Dokumentowanie sesji sprzyja też utrzymywaniu wysokiej jakości i użyteczności sesji, ponieważ klient może wyrazić swoją opinię na temat przebiegu spotkania i podzielić się refleksjami. ITP ma charakter współpracy - klient i terapeuta wspólnie decydują o celach i metodach terapii. ITP bazuje na technikach o naukowo potwierdzonej skuteczności, zorientowana jest na tu i teraz, koncentruje się na rozwiązywaniu bieżących trudności, z założenia jest krótkoterminowa (w większości przypadków nie przekracza 25 sesji). ITP świadczona przez ocalsiebie.pl jest bardzo przystępna cenowo, ponieważ ceny wyrażone są w polskich złotych, a w porównaniu do wielu innych walut złotówka jest po prostu tania. 

  Można metaforycznie powiedzieć, że Gabinet Ocal Siebie to centrum psychoterapii bez granic, ponieważ sesja psychoterapeutyczna odbywa się z wykorzystaniem Skype - darmowego programu do rozmów wideo przez Internet. Bezpłatną aplikację Skype można pobrać stąd.

  Oferowane są spotkania w relatywnie bliskich terminach oraz w dogodnym czasie.  

  Pytania i odpowiedzi

  W tym miejscu można znaleźć odpowiedzi na pytania takie jak: Dlaczego właśnie psychoterapia online? Co jest korzystne dla klienta kontaktującego się z psychologiem przez Internet? Co jest potrzebne do psychoterapii online? Czy psychoterapia online jest skuteczna?

   

   

  GABINET OCAL SIEBIE

  Jesteśmy unikatowym gabinetem psychologicznym. Nasi klienci otrzymują po każdej sesji pisemny raport z jej przebiegu. Mogą niemal codziennie kontaktować się ze swoim psychoterapeutą za pośrednictwem Internetu. Między spotkaniami mają do dyspozycji tzw. prace osobiste, które przyśpieszają proces pozytywnej zmiany. Członkowie naszego zespołu albo odbywali staże w publicznych placówkach zdrowia psychicznego albo pracują w jednym lub dwóch takich ośrodkach. Naszą specjalizacją jest profesjonalna psychoterapia przez Skype i oferowanie usług psychologa online. 

  SKUTECZNOŚĆ PSYCHOTERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ

  W psychoterapii można wyróżnić kilka wiodących nurtów, w których terapeuci oferują swoją pomoc. Jednym z najbardziej znanych jest terapia poznawczo-behawioralna. Skuteczność psychoterapii poznawczo-behawioralnej jest systematycznie sprawdzana. Badania wykazały, że terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczną formą terapii krótkoterminowej dla pacjentów ambulatoryjnych z depresją (Dobson, 1989; Hollon, Najavits, 1988), pacjentów stacjonarnych z depresją (Miller, Norman, Keitner, 1989), a także pacjentów z zespołem lęku napadowego (Salkovskis, Clark, 1991; Sokol, Beck, Greenberg, Wright, Berchick, 1989), z zespołem lęku uogólnionego (Butler, Fennell, Robson, Gelder, 1991) oraz z zaburzeniami odżywiania się (Garner, Bemis, 1982). W porównaniu ze środkami farmakologicznymi i innymi formami terapii, psychoterapia poznawcza odznacza się niższymi wskaźnikami nawrotu choroby w przypadku depresji (Blackburn, Eunson, Bishop, 1986; Evans i in., 1992; Hollon, Shelton, Loosen, 1991; Shea i in., 1990; Thase, 1994). Ponadto ta forma terapii może być pomocna w kontekście rozwiązywania najróżniejszych problemów, począwszy od trudności w związkach (Beck,1988; Baucom, Epstein, 1990; Dattilio, Padesky, 1990), a skończywszy na schizofrenii (Kingdon, Turkington, 1994) oraz uzależnieniu od heroiny (Woody i in., 1984). 

   

O nas

Psychologiczna i obyczajowa platforma Ocal Siebie oferuje treści psychologiczne, forum dyskusyjne monitorowane przez terapeutów oraz pomoc psychologów online. Gabinet zajmuje się sprawami takimi jak: diagnoza psychologiczna, leczenie depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, terapia tzw. syndromu DDA, psychoterapia stresu pourazowego, terapia par, małżeństw i indywidualnych osób dorosłych.

Gabinet Ocal Siebie to centrum psychoterapii bez granic - platforma, na której bez względu na miejsce pobytu można uzyskać polskojęzyczną pomoc psychologiczną przez Internet!

Psychoterapia przez Internet

Na naszej platformie pracują polecani, skuteczni psychologowie i psychoterapeuci online, przez Skype. Oferują pomoc psychologiczną i terapię poznawczo-behawioralną. Psycholog online to rozwiązanie wygodne i skuteczne. W zespole Ocal Siebie pracują wykwalifikowani specjaliści, doświadczeni psycholodzy.

Psycholog online, psychoterapeuta przez Skype

Porady psychologiczne przez Internet

×

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.